Temat:
Termin:
Lokalizacja:
Adres:
Godziny zajęć:
Umowy ramowe EFET
1 grudnia 2015
Metropolitan
Pl. Marsz. J. Piłsudskiego 1, Warszawa
9:00 – 15:30

Rejestracja:
.
.
Cena:
– 890 PLN netto do dnia 17 listopada 2015
– 990 PLN netto od dnia 18 listopada 2015
Zaproszenie:
Szanowni Państwo,
umowa ramowa EFET jest chyba najbardziej znanym przykładem standardowego kontraktu na rynku energii w Europie. Mimo braku wymogów formalnych oraz jakichkolwiek nacisków, grono firm wykorzystujących ten standard wciąż się zwiększa.
Zespół industry-events.eu przygotował specjalistyczne seminarium:
Umowy ramowe EFET
które odbędzie się 1 grudnia 2015 w Metropolitan w Warszawie
.
W trakcie seminarium omówione będą kwestie takie jak:
- Funkcja i charakter prawny umowy ramowej EFET,
- Zawieranie i zmiany umowy ramowej,
- Zawieranie umów sprzedaży,
- Obowiązek dostawy, odbioru i zapłaty,
- Niewykonanie z Powodu Siły Wyższej,
- Zasady odpowiedzialności,
- Środki prawne w przypadku braku dostawy i odbioru,
- Zabezpieczenia i gwarancje na wypadek niewypłacalności,
- Okres obowiązywania i wypowiedzenie umowy,
- Kwota płatna przy rozwiązaniu,
- Zasady rozliczeń,
- Załącznik dotyczący obrotu EUA oraz polskiego punktu wirtualnego dla gazu ziemnego.
Do zobaczenia 1 grudnia 2015 w Metropolitan w Warszawie.
Jolanta Szczepaniak
industry-events.eu
Program:
Wśród najważniejszych zagadnień seminarium znalazły się:
- Funkcja i charakter prawny umowy ramowej EFET,
- Zawieranie i zmiany umowy ramowej,
- Zawieranie umów sprzedaży,
- Obowiązek dostawy, odbioru i zapłaty,
- Niewykonanie z Powodu Siły Wyższej,
- Zasady odpowiedzialności,
- Środki prawne w przypadku braku dostawy i odbioru,
- Zabezpieczenia i gwarancje na wypadek niewypłacalności,
- Okres obowiązywania i wypowiedzenie umowy,
- Kwota płatna przy rozwiązaniu,
- Zasady rozliczeń,
- Załącznik dotyczący obrotu EUA oraz polskiego punktu wirtualnego dla gazu ziemnego.
Szczegółowy program seminarium dostępny jest na życzenie osób zainteresowanych pod adresem mailowym: Jolanta.Szczepaniak@www.industry-events.eu bądź pod numerem: +48 690 144 776.
Istnieje również możliwość zorganizowania zamkniętego szkolenia na temat umów EFET dostosowanego do potrzeb uczestników i profilu działalności Państwa firmy.
Zainteresowane firmy zapraszam do kontaktu.
Prowadzący:

Konrad Kosicki, Adwokat – Counsel, Kancelaria Gide Loyrette Nouel
Counsel w zespole energetyki warszawskiego biura Gide Loyrette Nouel. Doradza pomiotom z sektora energetycznego, w szczególności w kwestiach związanych z nabywaniem, rozwojem oraz finansowaniem projektów energetyki konwencjonalnej oraz odnawialnej. Doradza także w kwestiach regulacyjnych i w zakresie obrotu energią elektryczną, gazem ziemnym, zielonymi certyfikatami, uprawnieniami do emisji i jednostkami Kioto. Reprezentował wiele przedsiębiorstw energetycznych przed Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki i przed sądami powszechnymi a także w postępowaniach arbitrażowych. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo przy projektach infrastrukturalnych takich jak autostrady i stadiony.
Brał udział w licznych konferencjach i seminariach dotyczących rynku energii, a w szczególności z zakresu odnawialnych źródeł energii i ich finansowania. Jest autorem publikacji dotyczących tematyki prawa energetycznego oraz zmian klimatycznych, a także zagadnień prawa cywilnego.
Uzyskał dyplom Master of Laws – LL.M. w dziedzinie European and International Law na Uniwersytecie w Bremie. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego zorganizowanego przez Wydział Prawa i_Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z_Wydziałem Prawa Stanowego Uniwersytetu Floryda.
Kancelaria Gide Loyrette Nouel
Warszawskie biuro Gide powstało w 1990 r. jako jedna z pierwszych międzynarodowych kancelarii prawnych w Polsce. Obecnie zatrudnia około 40 prawników i_doradców podatkowych obsługujących zarówno transakcje międzynarodowe, jak i_doradzających spółkom lokalnym. Na co dzień polscy prawnicy współpracują z ekspertami z 16 biur Gide na całym świecie.
Gide świadczy kompleksowe usługi z zakresu doradztwa prawnego w dziedzinach związanych z sektorem energetycznym. Kancelaria doradza w zakresie prywatyzacji i_przejęć, w kwestiach regulacyjnych oraz dotyczących obrotu gazem, energią i_towarami, przy projektach inwestycji infrastrukturalnych, a także w związku z finansowaniem projektów, przetargami publicznymi i w kwestiach dotyczących pomocy publicznej. Nasi prawnicy, oprócz dogłębnej wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego sektora energetycznego, mają doświadczenie w zakresie prawa cywilnego, fuzji i przejęć, projektów infrastrukturalnych oraz ich finansowania, a także prawa ochrony środowiska.
Prawnicy z warszawskiego biura Gide doradzają między innymi instytucjom finansowym, bankom, firmom ubezpieczeniowym, inwestorom, deweloperom, spółkom Skarbu Państwa oraz ministerstwom. Do klientów kancelarii należą czołowe spółki działające na polskim rynku (m.in. KGHM Polska Miedź, Finmeccanica, L’Oréal, Enterprise Investors, Bank Zachodni WBK, mBank, Bank Pekao, ArcelorMittal, Danone czy Louis Vuitton Moët Hennessy), w tym wiodące spółki z sektora energetycznego i naftowo-gazowego (PGNIG, Dalkia – obecnie Veolia, EDF, PGE, Green Bear Corporation, Suez Energie, SNET).