Temat:
.

Termin 1:

Lokalizacja:

Termin 2:

Lokalizacja:
.

Godziny zajęć:

Ślad węglowy w przedsiębiorstwie – wyzwania i szanse

16 marca 2016

Hotel Angelo, ul. Sokolska 24, Katowice

17 marca 2016

Hotel Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79, Warszawa

9:00 – 15:30

Rejestracja:
.
.

Formularz:
DOC
PDF

Cena:
– 890 PLN netto do dnia 1 marca 2016
– 990 PLN netto od dnia 2 marca 2016

Zaproszenie:

Szanowni Państwo,

Carbon footprint to coraz popularniejsze pojęcie w raportach CSR. Ślad węglowy (ang. carbon footprint) to innowacyjne, ale przede wszystkim pozwalające zmierzyć gospodarowanie kwestiami środowiskowymi oraz wskaźnikami CSR, narzędzie.

W świetle nowego unijnego obowiązku, od 2017 roku spółki giełdowe zatrudniające ponad 500 osób i mające sumę bilansową powyżej 20 mln EUR lub obroty netto powyżej 40 mln EUR będą musiały sporządzać raporty pozafinansowe, dotyczące kwestii środowiskowych i społecznych. Jednym z elementów raportu może być właśnie ślad węglowy. Coraz częściej polscy dostawcy lub producenci pytani są o swój ślad środowiskowy przez zachodnich kontrahentów.

W odpowiedzi na zmieniający się trend proponujemy udział w specjalistycznym seminarium:

Ślad węglowy w przedsiębiorstwie – wyzwania i szanse,

które odbędzie się w dwóch terminach i lokalizacjach:

  • 16 marca 2016 w Hotelu Angelo w Katowicach
  • 17 marca 2016 w Hotelu Marriott w Warszawie

W trakcie spotkania uczestnicy zapoznają się przede wszystkim z ideą, granicami systemu oraz metodykami liczenia śladu węglowego w praktycznym ujęciu. Szkolenie poruszy też zagadnienia związane z korzyściami i ryzykami związanymi z_liczeniem carbon footprint. Uczestnicy dowiedzą się również na czym polega raportowanie pozafinansowe, w tym do międzynarodowej organizacji CDP – Carbon Dislosure Project.

Szkolenie da odpowiedź na pytania, jak ograniczać ryzyko w firmie, redukować koszty związane z produkcją i wspierać wzrost przedsiębiorstwa, dzięki transparentnemu raportowaniu kwestii związanych z ochroną środowiska, komunikacją z_interesariuszami, wzmocnienie relacji z inwestorami czy wręcz uzyskania przewagi nad konkurencją, dzięki zastosowaniu śladu węglowego.

Szkolenie dedykowane osobom odpowiedzialnym za ochronę środowiska, specjalistom ds. PR, CSR i marketingu oraz kadrze zarządzającej.

Warsztaty poprowadzą specjaliści, którzy jako jedni z pierwszych liczą ślad węglowy dla polskich spółek m.in. z branży wydobywczej, chemicznej i produkcyjnej z Consus Carbon Engineering – Michał Stalmach i Wojciech Piskorski.

Zapraszam do udziału,
Jolanta Szczepaniak
industry-events.eu

Program:

Wśród najważniejszych zagadnień seminarium znalazły się:

  • Ślad węglowy – informacje wprowadzające
  • Ślad węglowy – metodyki obliczania
  • Ślad węglowy – co dalej?
  • Raportowanie pozafinansowe
  • Carbon Disclosure Project – jak raportować?
  • Zrównoważony rozwój w biznesie
  • Przykład policzenia śladu węglowego dla konkretnego produktu

Szczegółowy program seminarium dostępny jest na życzenie osób zainteresowanych pod adresem mailowym: Jolanta.Szczepaniak@www.industry-events.eu bądź pod numerem: +48 690 144 776.


Istnieje również możliwość zorganizowania zamkniętego szkolenia na temat śladu węglowego w przedsiębiorstwie dostosowanego do potrzeb uczestników i profilu działalności Państwa firmy.
Zainteresowane firmy zapraszam do kontaktu.

Prowadzący:

4_Wojciech Piskorski_144x180

Wojciech Piskorski, Prezes Zarządu, Consus Carbon Engineering Sp. z o.o.

Absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Karierę zawodową rozpoczął w Państwowym Inspektoracie Ochrony Środowiska.
W firmach Azoty Tarnów i ABM Solid był odpowiedzialny za kwestie ochrony środowiska.
W 2000 roku dołączył do zespołu DNV Polska, gdzie m.in. audytował systemy zarządzania środowiskowego i weryfikował wielkość emisji.
W 2009 roku współtworzył Consus Carbon Engineering (do 2011 roku Carbon Engineering), gdzie od początku działalności pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Michał Stalmach, Specjalista ds. Carbon Footprint, Consus Carbon Engineering Sp. z o.o.

W Consus Carbon Engineering odpowiedzialny za projekty związane ze zrównoważony rozwojem w przedsiębiorstwie. Specjalizuje się w zakresie obliczania śladu węglowego (carbon footprint) dla przedsiębiorstw, produktów (branża wydobywcza i produkcyjna) oraz wydarzeń. W ramach firmy koordynuje współpracę z organizacją CDP (Carbon Disclosure Project), która promuje m.in. raportowanie pozafinansowe wśród przedsiębiorstw.
Autor analiz z zakresu corporate sustainabilty dla przedsiębiorstw. Od 2 lat związany z krakowską fundacją ekologiczną, gdzie obecnie pełni funkcję asystenta merytorycznego z zakresu obliczania śladu węglowego oraz offsetu. Absolwent inżynierii środowiska na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Partnerzy:

Consus Carbon Engineering

Consus Carbon Engineering jest częścią Grupy Consus, która jest liderem na rynku ochrony klimatu i realizacji postanowień Protokołu z Kioto. Celem CCE jest dostarczanie swoim klientom kompleksowej usługi w obszarze redukcji emisji CO2 w_przedsiębiorstwie lub instytucji publicznej. Dla administracji publicznej przygotowujemy profesjonalne Plany Działań na rzecz Zrównoważonej Energii w gminie (tzw. SEAP), zwane również Planami Gospodarki Niskoemisyjnej, które lokalne władze mogą sporządzać w ramach Porozumienia Burmistrzów.

Nasza oferta obejmuje również obliczanie śladu węglowego (carbon footprint) oraz liczne szkolenia i warsztaty w ramach Akademii Klimatu. Swoje usługi z zakresu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, systemów zarządzania oraz szkoleń świadczymy zarówno zakładom przemysłowym (EU ETS), mniejszym firmom (non-ETS dla biznesu), jak i administracji publicznej (non-ETS dla administracji). Nową usługą dla przedsiębiorców jest outsorcing środowiskowy, czyli świadczenie usług związanych z przygotowaniem i prowadzeniem niezbędnej dokumentacji środowiskowej w każdej firmie. Nasza misja to przede wszystkim zrównoważona współpraca między biznesem a środowiskiem na rzecz społeczeństwa.

Patroni medialni:

cire

ioze

Rejestracja:
.
.

Formularz:
DOC
PDF

Cena:
– 890 PLN netto do dnia 1 marca 2016
– 990 PLN netto od dnia 2 marca 2016